Hogyan lehet természetközeli az otthonunk hangulata?
Jóformán magától értetődő lenne a tanács, hogy aki költözés előtt áll, az olyan lakást, házat, vagy telket válasszon, ahol a természet közelsége adott. A tanács jól hangzik, de nem egyszer gyakorlatilag esélytelen megfogadni. Vagy azért, mert a költözés célja a belváros, vagy azért, mert a külvárosi területek sokszor anyagilag megközelíthetetlennek tűnnek. S az is jogos kérdés, hogy mi van akkor, amikor már adott az otthon épp egy panelrengeteg közepén, vagy bent a város szívében, ahol lényegesen több a beton, mint bármi más?
Akkor nincs más, mint a benti tér átalakítása, hogy odabent legalább a természet ereje érvényesüljön, ne pedig a szintetikus külvilág. Ez első hallásra bonyolult feladatnak tűnhet, de abszolút nem az. Az első lépés a természetes anyagok használata. Mindenben. A bútorokban, sőt még az evőeszközökben is. A fatányérok manapság pontosan ugyanannyira divatosak, mint például a bambuszból készült alternatívák, amik mindennek tetejében környezetbarát megoldások is egyben. Ráadásul vitathatatlan, hogy a régmúlt időket idézik. S bár akkoriban azért ettek az emberek fából készített tálakból, mert nem volt más, mára már fordult a kocka, s a kényszer felkapott, sőt környezettudatos irányzattá alakult.
Természetesen! Például a nyílászárókban. Ha már a fát említettük, akkor nem hagyhatjuk szó nélkül a fa ablakokat, amiknek a megjelenése magáért beszél. Autentikus, szemeket gyönyörködtető, vonzó, stílusos, mégis letisztult. Olyan összhangot képesek teremteni ezek az ablakok, ajtók, amire a legtöbben elsőre nem is gondolnak. Mindennek tetejében a fa nyílászárók jó pár pozitív tulajdonsággal rendelkeznek, túl a szembetűnő előnyökön. Ilyen például a strapabírás, az időtállóság, a megbízhatóság, a minőség, a hosszútávon borítékolható vonzó megjelenés. Éppen ilyen ablakokat szerezhetsz be a PET-RO Nyílászárónál!
Igen, ezt azért nem érdemes elfelejteni, különösen a nyílászárókkal kapcsolatban. A fa ápolása elengedhetetlen a tartósság és az ép állapot megőrzéséhez. Ellenkező esetben a fa idővel magába szívja a vizet, kitágulnak a pórusai, ezáltal a térfogata is nő, torzul az egész szerkezet, és megindul a dohosodás, rohadás. Ez nem jelenti azt, hogy akkor naponta lakkozni kell a felületet, vagy csiszolgatni. Korántsem! A minőségi fa nyílászárók hosszú ideig megtartják az állapotukat mindenféle külső beavatkozás nélkül. Viszont ha évtizedes helytállás a cél, márpedig miért kellene ennél kevesebbel beérni, akkor ildomos a törődés szükségességével kalkulálni.